Olej konopny – co i jak?

Czy masa ciała posiada wpływ na dawkowanie oleju konopnego?

Generalnie tak, ponieważ większe wzrosty masy ciała mogą wymagać większej dawki do uzyskania tego samego stężenia THC, substancji aktywnej oleju. Innymi słowy, więksi Ci posiadają kategorycznie większą tolerancję, a u osób mniejszych łatwiej o przedawkowanie. W początkowych fazach leczenia pacjenci w wielu przypadkach mówią, że czują się ,dziwnie”. Pojawiają się wręcz zawroty głowy oraz mdłości, co jest efektem połączenia leczenia z chemioterapią. Charakterystycznym rezultatem ubocznym jest zwłaszcza uczucie letargu w tym samym momencie po spożyciu oleju, które mija maksymalnie po miesiącu od przyjęcia pierwszej dawki. Sposobem na poradzenie sobie z tym faktem jest przyjmowanie oleju wieczorem, przed snem. Nie powinno się bać się przedawkowania. THC jest substancja naturalną, od której jeszcze nikt nigdy nie umarł.

,Dziwne” uczucie po przedawkowaniu jest czasami powodem przestraszenia się pacjenta, niemniej jednak nie dzieje się w tym czasie nic złego. Niektóre chłopcy i dziewczęta to wręcz lubią. Sposobem na pozbycie się tego odczucia jest dotlenienie się poprzez kilka głębokich wdechów. Coś słodkiego także przyspiesza powrót do normy. Pamiętać jedynie powinno się o ograniczeniach spowodowanych chorobą.

Wpływ na karmienie piersią

Nie posiada na ten zagadnienie poważnych badań. Powinno się za każdym razem skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Prowadzenie pojazdów

Musi na to wyrazić zgodę lekarz prowadzący, chociaż nie ma ogólnych przeciwwskazań.

Przechowywanie

Chłodne i ciemne miejsca, oprócz zasięgiem dzieci.

Jaki jest skład oleju konopnego?

W 95% olej zawiera THC. Pozostałe pięć% to inne kannabinoidy, w tym przede wszystkim CBD, CGB oraz CBC. Częstokroć ukazują się także niewielkie domieszki innych substancji pochodzenia roślinnego, których pozytywne działanie zostało potwierdzone naukowo. Mały dodatek stanowić mogą terpenoidy, czyli specjalne substancje zapachowe, jak również ekstrakty, które zostały wykorzystywane do przygotowania leku.

Leave a Comment